Gerber Outdoor Bolo Machete Machete
- Код товара: 143670
- EAN: 013658133662
- MPN: 31-002076
64.31€
Без налога: 53.15€
| Производитель | Gerber |
| Гарантия | 24 мес. |
| Страна происхождения | CN |
| Тип | Machete |
| Producer product name | Outdoor Bolo Machete |
| Цвет рукоятки | Black |
| Вес | 589.7 гр. |
| Количество в упаковке | 1 |
| Длина | 572 см |
| Материал лезвия | Stainless steel |
| Цвет лезвия | Black |
| Материал футляра | Nylon |
| Материал рукоятки | Gator |
| Футляр для транспортировки | Yes |
| Размеры (ШхГхВ) | 57 cm (blade: 39.4 cm) мм |
| Тип ножа | Machete |
| Размер лезвия | 394 см |
| Другие особенности | Full Tang construction for durability and power transferGator Grip handle for superior grip in wet conditionsLanyard for added safety and secure retentionNylon sheath with belt loop and D-ring attachments for multiple carrying options |
| Net weight | 0.86 кг |
| Gross weight | 1.06 кг |
| Packing quantity | 1.00 шт. |
| Volume (m3) | 0.01 м³ |
| Tare weight (kg) | 0.20 кг |
| Gross depth (mm) | 750.00 мм |
| Gross width (mm) | 175.00 мм |
| Gross height (mm) | 45.00 мм |
| Embeeded battery | No |
| WEEE tax | No |
| Paper/Pasteboard | 155 гр. |
| Plastic (No PET) | 45 гр. |
| Palette Qty | 293 шт. |