Silicon Power | Ultima-II | 8 GB | USB 2.0 | Black
- Preces kods: 080076
- EAN: 4710700391679
- MPN: SP008GBUF2M01V1K
7.16€
Bez nodokļa: 5.92€
| Ražotājs | Silicon Power |
| Garantija | 24 mēnesis(i) |
| Izcelsmes valsts | CN |
| Produkta krāsa | Black |
| Kapacitāte | 8 GB |
| Interfeisa tips | USB 2.0 |
| Producer product name | Ultima-II |
| USB nepieciešams | Yes |
| Saderīgās operētājsistēmas | Windows Vista,Window |
| Link/Act LED | Yes |
| Minimālās sistēmas prasības | Windows Vista,Windows 98*, Windows 2000, Win ME, Win XP, Win Vista, Mac OS 9.0 & higher, Linux 2.4.0 |
| Dimensijas (WxDxH) | 60.6mm x 18.0mm x 8.1mm +/-0.3mm mm |
| Svars | 10 g |
| Platums | 6.06 cm |
| Augstums | 8.1 cm |
| Dziļums | 1.8 cm |
| Sertifikācija | RoHS |
| Materiāls | Plastic |
| Darbības temperatūras amplitūda (T-T) | 0 - 70 °C |
| Uzglabāšanas temperatūras amplitūda (T-T) | -40 - 85 °C |
| Tips | USB Flash |
| Kapacītāte | 8 GB ml |
| Citas funkcijas | * The state of art aluminum matt finish surface with anti-scratch fingerprint-free modernistic look* LED indicates the usage status* True plug and play;no external power required* No driver needed except Win98/98SE(The driver needs to be downloaded from official website)* Compliant with RoHS requirement* SP Widget free download software features seven main functions to maximize your SP USB flash drive |
| Net weight | 0.006 kg |
| USB versija | Universal Serial Bus 1.1 & 2.0 compatible (USB) |
| USB pieslēgvieta | Universal Serial Bus 1.1 & 2.0 compatible (USB) |
| Gross weight | 0.016 kg |
| Packing quantity | 1 pcs |
| TI weight (kg) | 0 kg |
| Volume (m3) | 0.000085 m³ |
| Tare weight (kg) | 0.01 kg |
| Gross depth (mm) | 85 mm |
| Gross width (mm) | 8 mm |
| Gross height (mm) | 125 mm |
| Paper/Pasteboard | 9 g |
| Embeeded battery | No |
| WEEE tax | Yes |
| WEEE tax | CL109:6:2017-04-01 |
| Plastic (No PET) | 1 g |
| Palette Qty | 20329 pcs |