EnerGenie | UPS RACK-1500 Rack | 1500 VA
- Preces kods: 107767
- EAN: 2000000393346
- MPN: UPS-RACK-1500
175.90€
Bez nodokļa: 145.37€
| Ražotājs | EnerGenie |
| Garantija | 24 mēnesis(i) |
| Izcelsmes valsts | CN |
| Kapacitāte | 1500 VA |
| Producer product name | UPS RACK-1500 Rack |
| Īpašās funkcijas | * Automatic output voltage regulation (AVR)* Rack 3.4U metal case* USB control interface* LCD display* Short circuit protection * Compatible with power generators of any brand* Surge, spike and lightning protection * Audible and visual alarms * Overcharge and overdischarge protection |
| Citas funkcijas | * Input: 220V AC ± 25%, 50Hz / 60Hz ± 10% * Output: 220V AC ± 10%, 50Hz / 60Hz ± 0.5% (on battery) * Switching time: no more than 10 ms (typically 6 ms) * Backup time: 8...20 mins (depends on the load) * Battery: sealed lead-acid 12 V / 8 Ah / 2.3 kg x 2 pcs * Charge time: up to 12 hours * Sockets: Schuko EU type, 1 input, 3 outputs; telephone RJ11 x 2pcs connectors; USB-BF connector * Operating conditions: 0°C~40°C, at humidity 10~90%RH non condensing * Noise: < 45 dB (at 1 meter distance) * Power: 1500 VA (1200 W) * Dimensions: 480 x 150 x 350 mm * Product weight: 15.8 kg |
| Net weight | 13.04 kg |
| Gross weight | 14.9 kg |
| WEEE tax | Yes |
| Packing quantity | 1.00 pcs |
| TI weight (kg) | 9.69 kg |
| Volume (m3) | 0.04683 m³ |
| Tare weight (kg) | 1.86 kg |
| WEEE tax | CL109:5:2017-04-01 |
| Composition of battery | CL127:KT:2016-12-09 |
| Classification of battery | CL126:PE:2016-12-09 |
| Embeeded battery | Yes |
| Type of battery | Accumulator |
| Gross depth (mm) | 525 mm |
| Gross width (mm) | 400 mm |
| Gross height (mm) | 223 mm |
| Plastic (No PET) | 1860.00 g |
| Palette Qty | 37 pcs |
| UPS topoloģija | Line-Interactive |