Fractal Design | ATX case Flex 2, PCIe 4.0 x16 | White
- Preces kods: 402734
- EAN: 7340172706021
- MPN: FD-A-FLX2-002
73.42€
Bez nodokļa: 60.68€
| Ražotājs | Fractal Design |
| Garantija | 24 mēnesis(i) |
| Izcelsmes valsts | CN |
| Producer product name | ATX case Flex 2, PCIe 4.0 x16 |
| Produkta krāsa | White |
| Gross depth (mm) | 196.00 mm |
| Gross height (mm) | 144.00 mm |
| Gross width (mm) | 124.00 mm |
| Packing quantity | 1.00 pcs |
| Paper/Pasteboard | 48.00 g |
| Plastic (No PET) | 12.00 g |
| Tare weight (kg) | 0.06 kg |
| Volume (m3) | 0.00 m³ |
| Embeeded battery | No |
| WEEE tax | No |
| Palette Qty | 247 pcs |
| Gross weight | 0.36 kg |
| Net weight | 0.30 kg |
| Citas funkcijas | Places the GPU away from the side panel; Mounts easily with included captive thumbscrews; Full PCIe 4.0 x16 support |
| Savietojamība | Fits ATX cases with bridgeless expansion slot covers (no bars between slots), including North, Focus 2, Define 7, Meshify 2, Torrent, and many others; Supports full-length GPUs with up to 4-slot brackets and coolers of any size |