iHealth | PT3 Non Contact Forehead Thermometer | White
- Код товара: 294432
- EAN: 856362005043
- MPN: PT3-15
27.30€
Без налога: 22.56€
| Производитель | iHealth |
| Гарантия | 12 мес. |
| Страна происхождения | CN |
| Цвет товара | White |
| Producer product name | PT3 Non Contact Forehead Thermometer |
| Gross depth (mm) | 65 мм |
| Gross height (mm) | 170 мм |
| Gross weight | 0.146 кг |
| Gross width (mm) | 43 мм |
| Packing quantity | 24 шт. |
| Paper/Pasteboard | 54.00 гр. |
| Plastic (No PET) | 15.00 гр. |
| Tare weight (kg) | 0.07 кг |
| TI weight (kg) | 0.02 кг |
| Volume (m3) | 0.00047515 м³ |
| Classification of battery | CL126:NE:2016-12-09 |
| Composition of battery | CL127:KT:2016-12-09 |
| Type of battery | Battery |
| Embeeded battery | Yes |
| WEEE tax | Yes |
| Gross depth master carton | 315 мм |
| Gross width master carton | 315 мм |
| Gross height master carton | 200 мм |
| Net weight master carton | 3.504 кг |
| Tare weight master carton | 0.198 кг |
| Palette Qty | 2088 шт. |
| WEE classification | CL109:5:2017-04-01 |
| Net weight | 0.077 кг |
| Другие особенности | Fast reading in 1 second. High precision: ultra-sensitive infrared sensor measures IR energy emitted from the forehead and collects more than 100 data points per second. Built-in distance sensor and environmental sensor make necessary adjustments to give an accurate reading. Readable at night with the backlit LED display. Safe & Hygienic. No-Touch design is a non-invasive measurement. Gentle vibration to alert when a reading completed. No annoying beeps. Aim. Press. Only 3 steps to test, easy for self-measurement. |