Fractal Design | Aspect 14 RGB PWM Black Frame | Case fan
- Код товара: 324488
- EAN: 7340172703372
- MPN: FD-F-AS1-1405
17.27€
Без налога: 14.27€
| Производитель | Fractal Design |
| Гарантия | 24 мес. |
| Страна происхождения | CN |
| Producer product name | Aspect 14 RGB PWM Black Frame |
| Тип | Case fan |
| Gross depth (mm) | 170 мм |
| Gross height (mm) | 30 мм |
| Gross width (mm) | 143 мм |
| Packing quantity | 60 шт. |
| Paper/Pasteboard | 30.00 гр. |
| Volume (m3) | 0.0007293 м³ |
| Embeeded battery | No |
| WEEE tax | No |
| Tare weight (kg) | 0.1 кг |
| Plastic (No PET) | 300.00 гр. |
| Tare other | 12 гр. |
| PET | 13 гр. |
| Gross depth master carton | 490 мм |
| Gross width master carton | 365 мм |
| Gross height master carton | 349 мм |
| Net weight master carton | 11.76 кг |
| Tare weight master carton | 0.624 кг |
| Palette Qty | 1620 шт. |
| Gross weight | 0.196 кг |
| Net weight | 0.096 кг |
| Другие особенности | Less turbulence thanks to aerodynamic stator struts; 6 individually addressable hub-mounted RGB LEDs; Supports ASUS AURA, Gigabytes Fusion, MSI Mystic Light and ASRock Polychrome; Trip Wire technology introduces a micro-turbulent layer for enhanced blade efficiency; Supports chaining for both power and RGB wires to simplify cable management; Rifle bearings – more efficient than standard sleeve; Combines aesthetic design and reliable performance; PWM control with a wide RPM speed range (PWM versions only) |
| Уровень шума | 19.5 дБ |
| Коннектор вентилятора | 4-pin |
| Воздушный поток | 34-132.5 м³/ч |
| Воздушное давление | 0.3-2.05 mm-H2O |
| Скорость вращения | 500-1700 об/мин |
| Тип оси куллера | Rifle |