Camelion | Plug-In Battery Charger | BC-0904S | 2x or 4xNi-MH AA/AAA or 1-2x 9V Ni-MH
- Код товара: 337160
- EAN: 4260033157942
- MPN: 20000904
10.14€
Без налога: 8.38€
| Производитель | Camelion |
| Гарантия | 24 мес. |
| Страна происхождения | CN |
| Тип батареек | 2x or 4xNi-MH AA/AAA or 1-2x 9V Ni-MH |
| Producer product name | BC-0904S |
| Producer product family | Plug-In Battery Charger |
| Gross depth (mm) | 130 мм |
| Gross height (mm) | 200 мм |
| Gross width (mm) | 65 мм |
| Packing quantity | 16 шт. |
| Plastic (No PET) | 4 гр. |
| Tare weight (kg) | 0.044 кг |
| Volume (m3) | 0.00169 м³ |
| Embeeded battery | No |
| WEEE tax | Yes |
| WEE classification | CL109:5:2017-04-01 |
| Paper/Pasteboard | 40 гр. |
| TI weight (kg) | 0.01 кг |
| Gross depth master carton | 400 мм |
| Gross width master carton | 295 мм |
| Gross height master carton | 300 мм |
| Net weight master carton | 2.608 кг |
| Tare weight master carton | 0.602 кг |
| Palette Qty | 768 шт. |
| Gross weight | 0.163 кг |
| Net weight | 0.119 кг |
| Другие особенности | • Low Charge Current for Longer Battery Life • Reverse Polarity Protection • 2 LED Indicators |
| Charging channels | 2 Independent Charging Channels |
| Время зарядки | AA Ni-MH 2000mAh 17 Hours; AA Ni-MH 1500mAh 13 Hours; AAA Ni-MH 800mAh 14 Hours; 9V Ni-MH 200mAh 9,5 Hours. |
| Input | 100-240V ~ 50 Hz |
| Выход | 2x (DC 2,8V, 160mA) AA Size; 2x (DC 2,8V, 80mA) AAA Size; 2 x (DC 9V, 25mA) 9V Size. |
| Цвет товара | Grey |
| Число поддерживаемых батарей | 4 |
| Совместимые размеры батареи | 9V, AA, AAA |
| Индикатор зарядки | Yes |