Genesis Gaming Chair Nitro 440 G2 Black/Grey
- Код товара: 403829
- EAN: 5901969443172
- MPN: NFG-2067
196.02€
Без налога: 162.00€
| Производитель | Genesis |
| Гарантия | 24 мес. |
| Страна происхождения | CN |
| Цвет | Black/Grey |
| Producer product name | Nitro 440 G2 |
| Producer product family | Gaming Chair |
| Embeeded battery | No |
| WEEE tax | No |
| Paper/Pasteboard | 2000 гр. |
| Plastic (No PET) | 500 гр. |
| Packing quantity | 1 шт. |
| Gross depth (mm) | 840 мм |
| Gross width (mm) | 580 мм |
| Gross height (mm) | 320 мм |
| Volume (m3) | 0.155904 м³ |
| Tare weight (kg) | 3 кг |
| Palette Qty | 7 шт. |
| Tare other | 1200.00 гр. |
| Gross weight | 24 кг |
| Net weight | 21 кг |
| Другие особенности | Ergonomic gaming chair with seat and backrest made of abrasion-resistant breathable textile; Strong metal construction covered with high-quality foam resistant to any deformation; Equipped with mechanism with rocking function. Height adjustment to fit every user; Easy backrest angle adjustment; Ergonomic head and lumber cushion for optimal comfort; Sturdy metal 5-star base |
| Регулируемые руки | Yes |