Cecotec Portable Air Conditioner | ForceClima 12600 SoundLess Heating
- Код товара: 474144
- EAN: 8435484081764
- MPN: 8176
496.40€
Без налога: 410.25€
| Производитель | Cecotec |
| Гарантия | 24 мес. |
| Страна происхождения | CN |
| Gross depth (mm) | 470.00 мм |
| Gross height (mm) | 865.00 мм |
| Gross width (mm) | 395.00 мм |
| Packing quantity | 1.00 шт. |
| Paper/Pasteboard | 1772.00 гр. |
| Plastic (No PET) | 58.00 гр. |
| Tare weight (kg) | 1.83 кг |
| Volume (m3) | 0.16 м³ |
| Embeeded battery | No |
| WEEE tax | Yes |
| WEE classification | CL109:4:2017-04-01 |
| Palette Qty | 8 шт. |
| Gross weight | 31.30 кг |
| Net weight | 29.47 кг |
| Способность охлаждения (макс) | 12000 BTU/ч |
| Producer product name | ForceClima 12600 SoundLess Heating |
| Producer product family | Portable Air Conditioner |
| Remote control | Yes |
| Подходит для помещений до | 28 м² |
| Дисплей | LED display |
| Мощность | 1340 Вт |
| Особые свойства | Soundless Technology. A system that provides quieter operation and also reduces potential vibrations for greater comfort; Portable air conditioner with a powerful cooling capacity of 12,000 BTUs. This capacity makes it easy to achieve the desired room temperature quickly and efficiently; The air conditioning heat pump can also be used in winter to increase the temperature of the room in which it is located; The air conditioner has 5 operating modes: fan mode, cooling mode, heating mode, dehumidification mode, and sleep mode. The air conditioner's 3 speeds allow you to adjust its operation to your needs at any given time, from low to medium to high; Its dehumidification mode is capable of capturing up to 26 liters per day, which will create a healthier environment in your home |
| Таймер | 24 hours |