EnerGenie | 12 V Car power inverter, 800 W | EG-PWC800-01
- Preces kods: 340832
- EAN: 8716309119443
- MPN: EG-PWC800-01
57.73€
Bez nodokļa: 47.71€
| Ražotājs | EnerGenie |
| Garantija | 24 mēnesis(i) |
| Izcelsmes valsts | CN |
| Producer product name | EG-PWC800-01 |
| Producer product family | 12 V Car power inverter, 800 W |
| Gross depth (mm) | 310 mm |
| Gross height (mm) | 205 mm |
| Gross width (mm) | 141 mm |
| Packing quantity | 1.00 pcs |
| Paper/Pasteboard | 54 g |
| Plastic (No PET) | 14.00 g |
| Tare weight (kg) | 0.068 kg |
| Volume (m3) | 0.00896055 m³ |
| Embeeded battery | No |
| WEEE tax | Yes |
| Palette Qty | 193 pcs |
| WEEE tax | CL109:6:2017-04-01 |
| Gross weight | 2.45 kg |
| Net weight | 2.382 kg |
| Materiāls | Aluminium and plastic |
| Dimensijas (WxDxH) | 210 x 150 x 72 mm |
| Tehniskās īpašības | Power output: 800 W continuous power |
| Kabeļa tips | Cable: 80 cm (10 sq.mm) ring terminals, 100A terminal |
| Darbības temperatūras amplitūda (T-T) | 0/40 °C |
| USB barošana | Yes |
| Izejas savienotāji | 230 VAC +/- 10% at 50 Hz (+/-3Hz), modified sine wave |
| Input | 10-16 VDC (accumulator directly) |
| Iespējas | 800 W car power inverter; Allows to connect any AC powered electronics (max. 800 Watt), like notebooks, HiFi or video equipment, chargers of mobile phones/cameras, electrical tools etc.; Overload- and short-circuit protection, plus a built-in cooling fan provides a stable power supply; LED status indicators and alarm buzzer |