Next Level Racing Formula and GT Foldable Simulator Cockpit | F-GT Lite
- Код товара: 351715
- EAN: 737787153383
- MPN: NLR-S015
309.61€
Без налога: 255.88€
| Производитель | Next Level Racing |
| Гарантия | 24 мес. |
| Страна происхождения | cn |
| Gross depth (mm) | 770.00 мм |
| Gross height (mm) | 220.00 мм |
| Gross width (mm) | 675.00 мм |
| Packing quantity | 1.00 шт. |
| Paper/Pasteboard | 800.00 гр. |
| Plastic (No PET) | 200.00 гр. |
| Tare weight (kg) | 1.00 кг |
| Volume (m3) | 0.11 м³ |
| Embeeded battery | No |
| WEEE tax | Yes |
| WEE classification | CL109:5:2017-04-01 |
| Palette Qty | 9 шт. |
| Gross weight | 20.00 кг |
| Net weight | 19.00 кг |
| Producer product name | F-GT Lite |
| Producer product family | Formula and GT Foldable Simulator Cockpit |
| Особые свойства | Introducing our first portable racing cockpit, Next Level Racing F-GT Lite. The revolutionary design allows you to be in true racing positions for both Formula and GT racing in the comfort of your home. As a result of its minimalist design, F-GT Lite is the ideal cockpit for any user with limited space. With new innovative Next Level Racing Hubs, the user can switch racing positions quickly and find a comfortable GT and Formula racing position. |