Next Level Racing Wheel Stand 2.0
- Код товара: 461224
- EAN: 040835250522
- MPN: NLR-S023
237.12€
Без налога: 195.97€
| Производитель | Next Level Racing |
| Гарантия | 24 мес. |
| Страна происхождения | CN |
| Gross depth (mm) | 220 мм |
| Gross height (mm) | 770 мм |
| Gross width (mm) | 620 мм |
| Packing quantity | 1.00 шт. |
| Paper/Pasteboard | 800.00 гр. |
| Plastic (No PET) | 200.00 гр. |
| Tare weight (kg) | 4 кг |
| Volume (m3) | 0.105028 м³ |
| Embeeded battery | No |
| WEEE tax | Yes |
| WEE classification | CL109:5:2017-04-01 |
| Palette Qty | 10 шт. |
| Gross weight | 26.00 кг |
| Net weight | 22 кг |
| Producer product name | Wheel Stand 2.0 |
| Особые свойства | Introducing the Next Level Racing Wheel Stand 2.0. With over 10 years of customer feedback on the Next Level Racing Wheel Stand, we used our expertise to improve every aspect of our first-generation Wheel Stand. By introducing a robotic manufacturing process of laser cutting and welding, it is set to improve functionality and strength with a stronger and more adjustable wheel, pedal, and shifter/handbrake support. The Wheel Stand 2.0 offers a wider range of adjustability and compatibility for sim racing electronics on the market. With the new addition of a shifter and handbrake support and gaming chair cradle, users can have a more immersive sim racing experience. The Wheel Stand 2.0 is also upgradable to a full cockpit with the addition of the Next Level Racing GTSeat Add-on, and also motion compatible for a full solution. |
| Размеры (ШхГхВ) | 575 x 925 x 785 мм |