Next Level Racing Boeing Flight Simulator Military
- Код товара: 461225
- EAN: 9359668000220
- MPN: NLR-S028
697.70€
Без налога: 576.61€
| Производитель | Next Level Racing |
| Гарантия | 24 мес. |
| Страна происхождения | CN |
| Gross depth (mm) | 980.00 мм |
| Gross height (mm) | 460.00 мм |
| Gross width (mm) | 520.00 мм |
| Packing quantity | 1.00 шт. |
| Paper/Pasteboard | 800.00 гр. |
| Plastic (No PET) | 200.00 гр. |
| Tare weight (kg) | 1.00 кг |
| Volume (m3) | 0.23 м³ |
| Embeeded battery | No |
| WEEE tax | Yes |
| WEE classification | CL109:5:2017-04-01 |
| Palette Qty | 2 шт. |
| Gross weight | 57.50 кг |
| Net weight | 56.50 кг |
| Producer product name | Boeing Flight Simulator Military |
| Особые свойства | Takes it to the skies with the Next Level Racing® Flight Simulator Boeing Military Edition, our first flight dedicated cockpit designed specifically for the aviation community in collaboration with The Boeing Company. Branded in Boeing components like the military inspired green canvas seat covering and Military Green highlights, the Boeing community can now interact with a flight a cockpit that is inspired by a military Boeing flight cockpit. The Next Level Racing® Flight Boeing Military Edition Cockpit offers a wide range of configurations to suit different class of flight, including Combat, Space, Commercial, and General Aviation. The Flight Simulator Boeing Military Edition Cockpit is compatible with a wide range of electronics such as yokes, joysticks, and throttles for all major brands. Staying true to the military cockpit, the joystick can be directly attached between the user’s legs for an authentic combat flight experience. With a growing ecosystem of flight accessories by Next Level Racing®, the flight community can expect a solution that is suited for flight simulation. The Next Level Racing® Flight Simulator Boeing Military Cockpit is designed to be compatible with the Thrustmaster® TCA Yoke Pack Boeing Edition directly mounted to the cockpit with a true positioning of the peripheral for the most realistic flight simulation experience. |
| Размеры (ШхГхВ) | 990 x 1530 x 1220 мм |