Digitus | M.2 NGFF / NVMe SSD PCI Express 3.0 (x4) Add-On Card | DS-33170
- Preces kods: 364229
- EAN: 4016032464419
- MPN: DS-33170
8.70€
Bez nodokļa: 7.19€
| Ražotājs | Digitus |
| Garantija | 24 mēnesis(i) |
| Izcelsmes valsts | CN |
| Producer product name | DS-33170 |
| Producer product family | M.2 NGFF / NVMe SSD PCI Express 3.0 (x4) Add-On Card |
| Gross depth (mm) | 178 mm |
| Gross height (mm) | 30.00 mm |
| Gross width (mm) | 128 mm |
| Packing quantity | 1.00 pcs |
| Plastic (No PET) | 10.00 g |
| Tare weight (kg) | 0.01 kg |
| Volume (m3) | 0.00068352 m³ |
| Embeeded battery | No |
| WEEE tax | No |
| Paper/Pasteboard | 65.61 g |
| WEEE tax | CL109:6:2017-04-01 |
| Palette Qty | 2528 pcs |
| Gross weight | 0.128 kg |
| Net weight | 0.118 kg |
| Citas funkcijas | This PCIe x4 adapter card is suitable for M.2 / NGFF storage media (NVMe) with B, M, B+M key and the dimensions 2230, 2242, 2260 & 2280. Together with the x4 interface and PCIe 3.0 standard, data transfers of up to 6 Gbps (32 GT/s) are possible. Storage media can either be connected via the integrated SATA interface for M.2 SATA SSDs, or via the PCI interface for NVMe PCIe SSDs. Go into turbo mode with the multi-functional M.2 PCIe 3.0 add-on card from DIGITUS |
| Savienotājs(i) | PCI Express |