Digitus | M.2 NGFF / NVMe SSD PCI Express 3.0 (x4) Add-On Card | DS-33170
- Код товара: 364229
- EAN: 4016032464419
- MPN: DS-33170
8.70€
Без налога: 7.19€
| Производитель | Digitus |
| Гарантия | 24 мес. |
| Страна происхождения | CN |
| Producer product name | DS-33170 |
| Producer product family | M.2 NGFF / NVMe SSD PCI Express 3.0 (x4) Add-On Card |
| Gross depth (mm) | 178 мм |
| Gross height (mm) | 30.00 мм |
| Gross width (mm) | 128 мм |
| Packing quantity | 1.00 шт. |
| Plastic (No PET) | 10.00 гр. |
| Tare weight (kg) | 0.01 кг |
| Volume (m3) | 0.00068352 м³ |
| Embeeded battery | No |
| WEEE tax | No |
| Paper/Pasteboard | 65.61 гр. |
| WEE classification | CL109:6:2017-04-01 |
| Palette Qty | 2528 шт. |
| Gross weight | 0.128 кг |
| Net weight | 0.118 кг |
| Другие особенности | This PCIe x4 adapter card is suitable for M.2 / NGFF storage media (NVMe) with B, M, B+M key and the dimensions 2230, 2242, 2260 & 2280. Together with the x4 interface and PCIe 3.0 standard, data transfers of up to 6 Gbps (32 GT/s) are possible. Storage media can either be connected via the integrated SATA interface for M.2 SATA SSDs, or via the PCI interface for NVMe PCIe SSDs. Go into turbo mode with the multi-functional M.2 PCIe 3.0 add-on card from DIGITUS |
| Разъем(ы) | PCI Express |