Drilling Machine | TBM 220 | 85 W
- Preces kods: 370026
- EAN: 4006274281288
- MPN: 28128_PRO
162.50€
Bez nodokļa: 134.30€
| Ražotājs | Proxxon MI |
| Garantija | 24 mēnesis(i) |
| Izcelsmes valsts | cn |
| Gross depth (mm) | 320 mm |
| Gross height (mm) | 130 mm |
| Gross width (mm) | 240 mm |
| Packing quantity | 1.00 pcs |
| Palette Qty | 270.00 pcs |
| Tare weight (kg) | 0.37 kg |
| Volume (m3) | 0.009984 m³ |
| Embeeded battery | No |
| WEEE tax | Yes |
| Paper/Pasteboard | 296 g |
| Plastic (No PET) | 74 g |
| Gross weight | 3.70 kg |
| Net weight | 3.33 kg |
| Apgriezienu ātrums | 1800/4700/8500 RPM |
| Producer product name | TBM 220 |
| Producer product family | Drilling Machine |
| Citas funkcijas | Smoothly milled table made of cast aluminum (220 x 120 mm) with adjustable supports, scale and threaded holes for attaching the KT 70 mini workbench. Solid steel column (20 x 340 mm). Adjustable support with scale. Robust chrome-plated steel column (340 x 20 mm). Extremely stable die head with VDE-approved, 220 - 240 V, quiet and durable motor. Power is transmitted via aluminum pulleys and a flat belt drive. Three spindle speeds increase the torque threefold (at low speeds). The feed lever has an adjustable drilling depth scale |
| Spriegums | 230 V |
| Jauda | 85 W |