Fractal Design | Aspect 12 RGB PWM | Case fan
- Код товара: 324405
- EAN: 7340172703327
- MPN: FD-F-AS1-1205
14.13€
Без налога: 11.68€
| Производитель | Fractal Design |
| Гарантия | 24 мес. |
| Страна происхождения | CN |
| Цвет товара | Black |
| Тип | Case fan |
| Producer product name | Aspect 12 RGB PWM |
| Gross depth (mm) | 150 мм |
| Gross height (mm) | 30 мм |
| Gross width (mm) | 123 мм |
| Packing quantity | 60 шт. |
| Tare weight (kg) | 0.02 кг |
| Volume (m3) | 0.0005535 м³ |
| Embeeded battery | No |
| WEEE tax | No |
| Paper/Pasteboard | 22 гр. |
| Plastic (No PET) | 7.00 гр. |
| Gross depth master carton | 490 мм |
| Gross width master carton | 325 мм |
| Gross height master carton | 315 мм |
| Net weight master carton | 10.02 кг |
| Tare weight master carton | 0.502 кг |
| Palette Qty | 2040 шт. |
| Gross weight | 0.167 кг |
| Net weight | 0.145 кг |
| Уровень шума | 10–33.2db дБ |
| Коннектор вентилятора | 4-pin |
| Другие особенности | Less turbulence thanks to aerodynamic stator struts; 6 individually addressable hub-mounted RGB LEDs; Supports ASUS AURA, Gigabytes Fusion, MSI Mystic Light and ASRock Polychrome; Trip Wire technology introduces a micro-turbulent layer for enhanced blade efficiency; Supports chaining for both power and RGB wires to simplify cable management; Rifle bearings – more efficient than standard sleeve; Combines aesthetic design and reliable performance; PWM control with a wide RPM speed range |
| Скорость вращения вентилятора (макс) | 2000 об/мин |
| Скорость вращения вентилятора (мин) | 500 об/мин |
| Тип оси куллера | Rifle |
| Габариты вентилятора (W x D x H) | 120 x 120 x 25 мм |
| Максимальное давление воздуха | 2.34 мм вод. ст. |
| Минимальное давление воздуха | 0.230 мм вод. ст. |
| Минимальный расход воздуха | 13 фут³/мин |
| Максимальный воздушный поток | 56 фут³/мин |