Fractal Design | ATX case Flex 2, PCIe 4.0 x16 | Black
- Код товара: 402732
- EAN: 7340172706014
- MPN: FD-A-FLX2-001
71.22€
Без налога: 58.86€
| Производитель | Fractal Design |
| Гарантия | 24 мес. |
| Страна происхождения | CN |
| Producer product name | ATX case Flex 2, PCIe 4.0 x16 |
| Цвет товара | Black |
| Gross depth (mm) | 196.00 мм |
| Gross height (mm) | 144.00 мм |
| Gross width (mm) | 124.00 мм |
| Packing quantity | 1.00 шт. |
| Paper/Pasteboard | 48.00 гр. |
| Plastic (No PET) | 12.00 гр. |
| Tare weight (kg) | 0.06 кг |
| Volume (m3) | 0.00 м³ |
| Embeeded battery | No |
| WEEE tax | No |
| Palette Qty | 247 шт. |
| Gross weight | 0.36 кг |
| Net weight | 0.30 кг |
| Другие особенности | Places the GPU away from the side panel; Mounts easily with included captive thumbscrews; Full PCIe 4.0 x16 support |
| Совместимость | Fits ATX cases with bridgeless expansion slot covers (no bars between slots), including North, Focus 2, Define 7, Meshify 2, Torrent, and many others; Supports full-length GPUs with up to 4-slot brackets and coolers of any size |