Natec | PC Case | Helix Matx | Black | Mini Tower | ATX
- Код товара: 398573
- EAN: 5901969439076
- MPN: NPC-2038
22.42€
Без налога: 18.53€
| Производитель | Natec |
| Гарантия | 24 мес. |
| Страна происхождения | CN |
| Формат | Mini Tower |
| Тип подачи питания | ATX |
| Цвет товара | Black |
| Producer product name | Helix Matx |
| Producer product family | PC Case |
| Gross depth (mm) | 390.00 мм |
| Gross height (mm) | 366.00 мм |
| Gross width (mm) | 180.00 мм |
| Packing quantity | 1.00 шт. |
| Paper/Pasteboard | 480.00 гр. |
| Plastic (No PET) | 120.00 гр. |
| Tare weight (kg) | 0.60 кг |
| Volume (m3) | 0.03 м³ |
| Embeeded battery | No |
| WEEE tax | Yes |
| WEE classification | CL109:5:2017-04-01 |
| Tare other | 12 гр. |
| PET | 13 гр. |
| Palette Qty | 34 шт. |
| Gross weight | 3.30 кг |
| Net weight | 2.70 кг |
| Другие особенности | Meet Natec Helix - a micro tower chassis designed for a thoughtful installation of components, including microATX and Mini-ITX motherboards. Front panel equipped with 4 USB ports improves everyday use. Optimal temperatures? Numerous ventilation holes and 80 mm, exhaust fan located on the back of the case will help you ensure them |
| Слоты расширения | 4 |
| Отсеки для приводов | 5x2.5"; 3x3.5"; 1x5.25 " |
| Блок питания в комплекте | No |
| Совместимость | Mini-ITX, Micro-ATX |
| Размеры (ШхГхВ) | 180x 390 x 366 мм |
| Интерфейс | USB 3.0 Typ-A x2, USB 2.0 Typ-A x2, Mini Jack x2 |
| Максимальная длина блока питания | 18 см |
| Максимальная высота кулера процессора | 14.8 см |