Next Level Racing Formula and GT Simulator Cockpit | F-GT
- Код товара: 461220
- EAN: 667380785820
- MPN: NLR-S010
514.36€
Без налога: 425.09€
| Производитель | Next Level Racing |
| Гарантия | 24 мес. |
| Страна происхождения | CN |
| Gross depth (mm) | 960.00 мм |
| Gross height (mm) | 410 мм |
| Gross width (mm) | 510 мм |
| Packing quantity | 1.00 шт. |
| Paper/Pasteboard | 800.00 гр. |
| Plastic (No PET) | 200.00 гр. |
| Tare weight (kg) | 1.00 кг |
| Volume (m3) | 0.200736 м³ |
| Embeeded battery | No |
| WEEE tax | Yes |
| WEE classification | CL109:5:2017-04-01 |
| Palette Qty | 6 шт. |
| Gross weight | 46.00 кг |
| Net weight | 45.00 кг |
| Producer product name | F-GT |
| Producer product family | Formula and GT Simulator Cockpit |
| Особые свойства | The revolutionary Next Level Racing F-GT design allows you to be in true racing positions for both formula and GT racing. You will no longer need an expensive cockpit just for formula racing, instead, the Next Level Racing F-GT suits all your racing titles by offering dual racing positions. The F-GT Cockpit was used by the Real Esport team to win the GTR Endurance eRacing World Championship. |