Next Level Racing Formula and GT Simulator Cockpit | F-GT
- Preces kods: 461220
- EAN: 667380785820
- MPN: NLR-S010
514.36€
Bez nodokļa: 425.09€
| Ražotājs | Next Level Racing |
| Garantija | 24 mēnesis(i) |
| Izcelsmes valsts | CN |
| Gross depth (mm) | 960.00 mm |
| Gross height (mm) | 410 mm |
| Gross width (mm) | 510 mm |
| Packing quantity | 1.00 pcs |
| Paper/Pasteboard | 800.00 g |
| Plastic (No PET) | 200.00 g |
| Tare weight (kg) | 1.00 kg |
| Volume (m3) | 0.200736 m³ |
| Embeeded battery | No |
| WEEE tax | Yes |
| WEEE tax | CL109:5:2017-04-01 |
| Palette Qty | 6 pcs |
| Gross weight | 46.00 kg |
| Net weight | 45.00 kg |
| Producer product name | F-GT |
| Producer product family | Formula and GT Simulator Cockpit |
| Īpašās funkcijas | The revolutionary Next Level Racing F-GT design allows you to be in true racing positions for both formula and GT racing. You will no longer need an expensive cockpit just for formula racing, instead, the Next Level Racing F-GT suits all your racing titles by offering dual racing positions. The F-GT Cockpit was used by the Real Esport team to win the GTR Endurance eRacing World Championship. |