Next Level Racing | Flight Simulator Cockpit | Black and Red
- Preces kods: 466098
- EAN: 9359668000176
- MPN: NLR-S018
827.36€
Bez nodokļa: 683.77€
| Ražotājs | Next Level Racing |
| Garantija | 24 mēnesis(i) |
| Izcelsmes valsts | CN |
| Gross depth (mm) | 1010 mm |
| Gross height (mm) | 490 mm |
| Gross width (mm) | 550 mm |
| Packing quantity | 1.00 pcs |
| Paper/Pasteboard | 6000.00 g |
| Plastic (No PET) | 800.00 g |
| Tare weight (kg) | 7 kg |
| Volume (m3) | 0.272195 m³ |
| Embeeded battery | No |
| WEEE tax | No |
| Palette Qty | 4 pcs |
| Gross weight | 56.5 kg |
| Net weight | 49.50 kg |
| Produkta nosaukums | Flight Simulator Cockpit |
| Citas funkcijas | Includes Buttkicker® adaptor, Next Level Racing® four-point harness, and lumbar support. The Flight Simulator Cockpit offers a wide range of configurations to suit different classes of flight, including Combat, Space, Commercial, and General Aviation. A fully dedicated flight seat has been designed to suit different users and class of flight with a wide range of adjustments. The Flight Simulator Cockpit is compatible with a wide range of electronics such as yokes, joysticks, rudders, and throttles for all major brands. |
| Krāsa | Black and Red |
| Svars (max) | 150 kg |