Next Level Racing Motion Adaptor Frame | Black
- Preces kods: 606863
- EAN: 9359668000381
- MPN: NLR-E043
249.27€
Bez nodokļa: 206.01€
| Ražotājs | Next Level Racing |
| Garantija | 24 mēnesis(i) |
| Izcelsmes valsts | CN |
| Producer product family | Motion Adaptor Frame |
| Produkta krāsa | Black |
| Gross depth (mm) | 1100 mm |
| Gross height (mm) | 180 mm |
| Gross width (mm) | 370 mm |
| Packing quantity | 1.00 pcs |
| Paper/Pasteboard | 2000.00 g |
| Plastic (No PET) | 500.00 g |
| Tare weight (kg) | 2.50 kg |
| Volume (m3) | 0.07326 m³ |
| Embeeded battery | No |
| WEEE tax | No |
| Palette Qty | 9 pcs |
| Gross weight | 26.10 kg |
| Net weight | 23.60 kg |
| Īpašās funkcijas | Introducing the Next Level Racing® Motion Adaptor Frame – the ultimate solution to transform your F-GT or Flight Simulator cockpit into a Motion Plus or Traction Plus compatible setup. With the ability to choose from one to two Motion Plus options or one Traction Plus Platform configuration, this adaptor frame provides unparalleled flexibility to suit your immersive experience preferences. The solid construction of 4mm carbon steel and black anodized aluminum extrusion ensures durability and strength. |